Beyazın Büyüsü
Beyazın Büyüsü

Beyazın Büyüsü

Masumiyetin ve saflığın simgesi olan beyaz renk, birçok toplumda neşe ve mutluluk gibi pozitif duyguları içinde barındıran özel bir renktir. Bu yüzden gelinlikler hep beyaz renkte olur. Düşünce gücümüzü artıran, içimize huzur veren beyaz renk aynı zaman da sessizliğe açılan özel bir kapıdır. Beyaz renk mobilya sektöründen dekorasyona, giyim sektöründen modaya bir çok alanda önemli bir rol oynamaktadır.

Birçok renk ile bütünlük sağlar; Dengeleyici kişiliğiyle bütün renklerle uyum sağlayan beyaz renk, sınır tanımadan size yaratıcılığınız için oldukça geniş bir yelpaze bırakır. Beyaz, modern ve sade ortamlarda kullanıldığı gibi klasik ve romantik stillere de uygun bir renktir. Minimalist trend‘in ana fikri olan mükemmelik anlayışını en iyi yansıtan renktir. Genel olarak siyah ve gri tonların kullanıldığı mekanlarda derli toplu bir anlayış ile sarar bütün farklılıkları. Ahşabın doğallığıyla birleştiğinde ise sadeliği ve ferahlığı ile mekanları yumuşatır, doğal bir atmosfer sunar tüm mekanlara. Krom ve metal tonların hakim olduğu ortamlarda ise ışık gibi doğar tüm soğuk renklerin içinden.

Beyaza boyanmış mekanlar; Işığı yansıtan ve ortama ferahlık kazandıran beyaz renk, mekanlarda birçok mimar tarafından kullanılmaktadır. Beyaz renkle boyanan mekanlar olduğundan daha geniş bir görünüme sahip olur. Bu nedenle küçük, karanlık odalarda, banyo ve mutfak gibi dar mekanlar için en doğru tercih hep beyaz renktir. Beyazı tercih edenler, beyazın saflığına inanan, okumayı seven ve hoşgörülü bir dünya hayali kuran insanlardır.

Mekanlar hangi stilde olursa olsun; ferah, sade ve şık bir dekorasyon anlayışı için beyaz objeler her zaman doğru seçim olacaktır. Moda‘ya bağlı kalmadan her sezon yeni renk ve dokularla kombine edilerek sürekliliği sağlayabilirsiniz. Gösterişli bitkiler ve rengarenk çiçeklerin güzelliğini öne çıkartmak için beyaz renk her zaman vazgeçilmeniz olacaktır.

Beyazın Büyüsü - Garden Design © 2017


2018 © Tüm hakları saklıdır. | GARDEN DESIGN
web tasarım ve uygulama : Onbiza