Geri Dönüşüm
Geri Dönüşüm

Geri Dönüşüm

GERİ DÖNÜŞÜM - RECYCLE


Geri dönüşüm (Recycle), terim olarak kullanım dışı kalan geri dönüştürülebilir malzemelerin geri dönüşüm yöntemleri ile hammadde olarak tekrar imalat sürecine kazandırılmasına denir.
II. Dünya savaşı sonrasında ortaya çıkan hammadde sıkıntısı sebebiyle önem kazanmış olan bu yöntem günümüzde bir toplumun bilinç seviyesini ve medeniyet düzeyini gösteren önemli bir gösterge haline gelmiştir.

Geri dönüşümü destekliyoruz…

Garden Design olarak, insan nüfusunun hızla artmasıyla parallel olarak artan tüketim ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına doğanın dengesini bozan üretim şekillerinden uzaklaşılması gerektiğini düşünmekteyiz. Geri dönüştürülebilir malzemelerin tekrar tüketim sürecine kazandırılması ile zararlı kimyasallar ile yapılan üretim mamullerinin kullanım ve kullanım sonrasında doğaya ve insana verdiği zararların azaltılabileceği günümüzde önem kazanmış bir hususdur.

Ayrıca üretim süreçlerinde kısıtlı enerji kaynaklarının tasarruflu kullanılmasına da destek veren geri dönüşüm anlayışını her toplumun önemle dikkate alması gerektiğini düşünmekteyiz.

Garden Design ürünleri geri dönüşüm ile üretilmektedir.

Garden Design ürünlerininin büyük bir çoğunluğu geri dönüşümden üretilen ABS ve PS plastik hammaddeden üretilmektedir. Bu kapsamda geri dönüştürülebilir hammaddenin yaşam alanlarına modern tasarımlar ile tekrar kazandırılması bize ayrı bir gurur vermektedir.

Doğa dostu ürünlerimiz ile hem yaşam alanlarına görsel açıdan değer katmak hemde üretim şeklimiz ile doğaya zarar vermeyen bir anlayışı desteklemiş olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duymaktayız.

Geri Dönüşüm - Recycle - Garden Design © 20172018 © Tüm hakları saklıdır. | GARDEN DESIGN
web tasarım ve uygulama : Onbiza